Zostáva 20 dní

Zdravím všetkých, čo čítate tento nový článok. Môj výmenný pobyt sa závratnou rýchlosťou a nenávratne blíži ku koncu. Ako Vám už názov prezradil, v tento deň, keď píšem tento článok, mi zostáva do odletu na Slovensko presne 20 dní.

Momentálne je takmer desať hodín večer, sedím v rýchlovlaku, ktorý ma vezie do Taoyuan(u), odkiaľ ráno odlietame do Singapuru.

Asi trošku nečakaný úvod, no taká je skutočnosť. Pred čosi viac ako týždňom som ani ja nevedela, že pôjdem do Singapuru. Jedného dňa v metre, cestou zo školy, mi zrazu prišla správa od host mamky: “16. 6. ideme do Singapuru, ok?” Potom ako som si z čínštiny preložila Singapur, neverila som, čo vidím a či je to skutočné a začala som sa nekontrolovateľne usmievať, až si ľudia v metre museli myslieť o mne svoje.

Tak, dnes je piatok večer a zajtra ráno odlietame. Ja s mojou host rodinou a pár ďalších ľudí z môjho rotary klubu, ktorých mám rada, takže to vyzerá byť aj na fajn partiu. V Singapure zostaneme tri dni (keďže v pondelok je sviatok, nemusím ísť do školy). Toľko zatiaľ k tomu, určite o tomto výlete pribudne samostatný článok po tom, ako budem už mať o čom písať.

Ako vyzerali moje posledné týždne? Učenie, učenie a UČENIE. Mala som totiž test z čínstiny. Oficiálny test, ktorý vyhodnotí úroveň, akú ste v čínštine dosiahli a ktorý som vlastne robila už raz v januári, no teraz som to chcela skúsiť znova a zvládnuť ho na lepší level, čo sa podarilo 🙂

Samozrejme, posledné týždne neboli iba o učení. Všetkým nám sa to tu kráti a tak si snažíme užívať čas, ktorý môžme tráviť s kamarátmi, chodením na miesta, kam sme počas 9 mesiacov ešte nezavítali a jednoducho snažíme sa o to, aby sme po príchode domov nič neľutovali. Iba teraz sme totiž tu, spolu a za takýchto okolností. Pár rozlúčok už však predsa bolo. Fakt, že výmena čoskoro končí, som si začala uvedomovať, až keď začali ľudia odchádzať. Ja s odchodom 6. júla, som ako jedna z posledných a tak sa v nasledujúcich dňoch budem lúčiť s mnohými. Byť v tomto meste, kde som rok stretávala známe tváre, ktoré tu zrazu nebudú a zazrieť ich bude nemožné, je zvlášne a smutné. No taký je koniec výmeny a všetci si tým musíme prejsť. Pekné na tom je, že na kamarátov, ktorých som si tu vytvorila, nikdy nezabudnem a našťastie to vyzerá tak, že sa budeme môcť stretávať aj naďalej. A tak rozlúčka je o čosi prijateľnejšia, ak si namiesto “goodbye” povieme “see you”.

B621195E-EEE2-4B56-94F0-32DD6C3C3DE0
Graduation party

Čo ma čaká v nasledujúcich dňoch, je najprv Singapur a potom rozlúčky, nakupovanie, pravdepodobne posielanie balíka na Slovensko, triedenie vecí, balenie vecí a triedenie asi aj myšlienok. Návrat domov bude určite tiež zaujímavý a veľmi veľmi sa teším.

Toľko k mojim pocitom, plánom a aktivitám posledných dní. Na blog ešte určite pridám aj články o všetkých výletoch, zaujímavostiach a kadečom, aj keď by som to mala písať až zo Slovenska.

Tak sa majte krásne, užívajte Vaše “horúčavy” 😉 a čoskoro sa vidíme. Teraz je to už naozaj čoskoro.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s